تصفيه آب

درباره وبلاگ

تصفيه آب

تعویض فیلتر تصفیه آب خانگی رو به هر کسی نسپارید

چهارشنبه نوزدهم 6 1399

فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

water-purifier 

دراینجا ( آموزش تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی ) قصد داریم آموزش تعویضفیلتر های دستگاه های تصفیه آب خانگی را ارائه دهیم . تعویض این فیلتر ها کار زیاد مشکلی نیست و فقط با چند نکته شما هم می توانید به سادگی هر چه تمام تر فیلتر دستگاه خودتان را تعویض کنید. اگر این نکات را انجام ندهید ،ممکن است به فیلترهای دیگر خسارت وارد شود و یا کاهش کیفیت آب خروجی در طیماه ها و یا سال های پیش رو را خواهید داشت . این آموزش برای فیلترهای کارتریجی معمول در بازار است که اکثر دستگاهها از این فیلترها استفاده می کنند همانند آکواجوی ، سافت واتر ، آرتک ، فلاکس تک ، کلیر واتر ، رویال ، واتر تک ، واتر فامیلی ، فیلمتک ، سی سی کا ، استار پلاس ، پیوریکام و … باآب پاک سازان همراه باشید.
 • املاح

 • تاریخ انقضاء

 • مواد نگهدارنده

 • شرایط نگهداری

 • صرفه اقتصادی

 • کمک به طبیعت

 • شیر ورودی دستگاه

 • فیلتر pp

 • فیتر کربن اکتیو و کربن گرانول

 • فیلتر 1 میکرون

 • فیلتر ممبران

 • فیلتر پست کربن

آموزش تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

به موقع عوض نکردن فیلتر پیش تصفیه و یا قرار دادن فیلترهای جدید تاثیری بر TDS یا سختی آب خروجی ندارد و تشخیص زمان تعویض فیلترهای پیش تصفیه با دستگاه سختی سنج امکان پذیر نیست . شما باید در زمان مناسب فیلترها را تعویض کنید تا بقیه فیلترهاو بخش ها ، در حالت بهینه کار خود را انجام دهند . آیا شما روغن موتور اتومبیل خود را وقتی که موتور خراب شد تعویض میکنید یا روغن را در زمان مشخص تعویض میکنید تا به موتور آسیب نرسد !؟ مگه میشه ؟! مگه داریم ؟!

فیلترهایشماره 2 و 3 بر پایه کربن هستند . کربن استفاده شده در این فیلترها باید منشاء گیاهی داشته باشند و پوست نارگیل اولویت اول است .

در بعضی از فیلترها از کربن های صنعتی و معدنی یا آنتراسیت استفاده میشود که اصلا برایتصفیه آب استاندارد نیستند و به هیچ عنوان این فیلترها توصیه نمی شود . استفاده از آنها باعث کاهش عمر ممبران و پایین آمدن کیفیت آب و عوارض دیگریدر دستگاه تصفیه آب خواهد شد . متاسفانه اغلب فیلترهای موجود در بازار از این نوع هستند و یا کیفیت مطلوبی ندارند.

نمونه کاری از ما : پروژه ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت 24M3/D

بعضیاز کمپانی ها از ترتیب دیگری در فیلترها استفاده میکنند . بدین ترتیب که در فیلتر سوم بجای حالت کربن بلاک ، از فیلتر الیافی استفاده میکنند . استفاده از فیلترهای کربن بلاک بهتر است .

عمر فیلترهای مرحله 2 و 3 حدود 9500 لیتر و یا 6 ماه عمر مفید است . بهتر است بیشتر از 6 ماه از آنهااستفاده نشود . فیلتر اول نیز بستگی به کیفیت آب دارد که هروقت مشاهده کردید کثیف شده و قهوه ای شده است ، بهتر است تعویض شود .

فیلتر شماره 2 بصورت دانه های کربن فعال است . این ماده به شدت با آب واکنش میدهدو آب را تصفیه میکند . وقتی اولین بار آب از این فیلتر عبور میکند ، مقداری از دانه های ریز از فیلتر خارج میشود که آب را به رنگ سیاه مشاهده میکنید . حتما این آب باید از دستگاه خارج شود و به فیلترهای دیگر و مخزن وارد نشود . به شدت به فیلتر ممبران آسیب وارد میکند . کربن گیری فیلترها

گاهیبعد از تعویض فیلترها ، آب خروجی شیری رنگ می شود و اگر چند ثانیه صبر کنید از بین خواهد رفت . مثل اینکه آب کلر دارد یا گازدار است . اگر چنین موردی را مشاهده کردید ، طبیعی است و جای نگرانی نیست و به مرور زمان از بین خواهد رفت .

شکل فیلتر و محل قرار گیری در دستگاه ( فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی )(0) نظر
X